University of Naples Federico II кездесу, 29.04

University of Naples Federico II кездесу, 29.04

Фридрих II университеті Қазақстан, Тәжікстан, Түркіменстан және Өзбекстаннан келген он университет пен ғылыми-зерттеу институттарының әріптестерін Erasmus+ CirculEC жаңа жобасына үлкен ынтамен қарсы алды. 2026 жылы аяқталатын жобаның мақсаты - әртүрлі ғылыми салалардағы дағдылар мен білімді біріктіретін пәнаралық көзқараспен тұрақты дамудың және айналмалы экономиканың стратегиялық тақырыптарына бағытталған инновациялық магистрлік бағдарламаны әзірлеу.

29 сәуірде сағат 10:30-да Құрылыс және қоршаған ортаны қорғау кафедрасының TeMA зертханасында азиялық әріптестермен Италиядағы алғашқы кездесу өтті. Кездесуге мекеме қайраткерлері, оның ішінде Әлихан Бөкейхан атындағы университет пен Уәлиханов атындағы мемлекеттік университетінің ректорлары, Серікбаев атындағы ШҚМТУ және Тәжік мемлекеттік коммерциялық университетінің екі проректоры, сондай-ақ қатысушы университеттердің бірнеше факультет декандары қатысты.

«Орталық Азиядағы университеттермен ынтымақтастық біздің университет пен біздің бөлімше үшін тек білімді ғана емес, сонымен қатар ғылыми зерттеулерге көзқарастар мен тәсілдерді беру үшін тамаша мүмкіндік болып табылады», - деді профессор Кармела Гарджуло және жобаның ғылыми директоры, инженер Жерардо Карпентиери. «Бұл жоба бізге тұрақты даму сияқты стратегиялық секторда білім мен тәжірибе алмасуға және жылдам дамып жатқан географиялық аймақпен байланысты нығайтуға мүмкіндік береді».

Азиялық серіктестер итальяндық қоғамдастықпен одан әрі ынтымақтастықты қолдауға дайын екендіктерін, зерттеу, оқыту және үшінші миссия салаларындағы синергияны кеңейтуге дайын екендіктерін білдірді.