Факультет туралы ақпарат

Факультет туралы ақпарат

Байланыстар

"Alikhan Bokeikhan University" заң факультетінің деканы Қаражанов Мәлік Дулатұлы, "Құқықтану" мамандығы бойынша философия докторы (PhD), университет доценті
Абая 94 көш, 2 каб
+7(7222) 52-52-26
Karazhanov_1982@mail.ru
Факультеттің корпоративтік поштасы: law@abu.edu.kz
Деканның оқу ісі жөніндегі орынбасары
Қорғанбаева Еркеш Айдосқызы
alima.asetova@mail.ru
Деканның тәрбие жұмысы жөніндегі орынбасары
Сайдуллаев Ернар Аскарович
ernar_saidullaev@mail.ru
Жунусова Каламкас Садвакасова, факультет методист
zhunusova_kalamkas@mail.ru

Қысқаша ақпарат

Заң факультетінде оқу, бұл-сапалы кәсіби дайындықтың кепілі. "Alikhan Bokeikhan University" заң факультеті тек өңірде ғана емес, республикада да сұранысқа ие жоғары білікті заң кадрларын даярлайды.
1998 жылдан бастап факультет Қазақ мемлекеттік заң университетінің құрылымдық бөлімшесі ретінде жұмыс істеді, ол 2000 жылы Қазақ мемлекеттік заң академиясы, ал 2002 жылы Қазақ гуманитарлық заң университеті болып қайта құрылды.
2007 жылдан бастап Заң факультеті КазГЮИУ -дың 3 факультетінің бірі болып табылады.
Заңгерлерді даярлаудың жоғары деңгейін жоғары білікті оқытушылар, профессорлар мен доценттер ұжымы қамтамасыз етеді.
Заң факультетінің құрылымында 3 кафедра бар: қылмыстық-құқықтық пәндер, азаматтық-құқықтық пәндер, мемлекеттік-құқықтық пәндер.

Білім беру бағдарламалары

Заң факультетінде оқыту мемлекеттік және орыс тілдерінде білім беру бағдарламалары бойынша жүргізіледі:
• 6В04220 – Құқықтану
• 6В12330 – Құқық қорғау қызметі
• 6В04222 Тергеу-прокурорлық қызмет
• 6В04201 Мемлекеттік қызмет және сот жүйесі
7М04218- Құқықтың өзекті мәселелері (бейіндік);
7М04208- Құқықтың өзекті мәселелері (ғылыми-педагогикалық)
7M04228 Медициналық құқық
7M04238 Қазақстан Республикасының денсаулық сақтауды құқықтық реттеу
7M04201 Әлеуметтік құқықтың ғылыми негіздері
Докторантура
8D04208 «Қазақстан құқығы дамуының заманауи үрдістері».

Материалдық-техникалық база

Ғимараттың № 1  оқу кабинеті– бұл студенттердің білім деңгейін жоғарылату және оқытушылардың әдістемелік шығармашылығын дамыту үшін оңтайлы жағдайларды қамтамасыз ететін білім беру бағдарламалары мамандарын кәсіби даярлау бағдарламасын жүзеге асыру құралы болып табылады.
Оқу кабинетінің мультимедиялық жабдықтары әдістемелік тәсілдердің алуан түрлілігі, оқытушылардың педагогикалық қызығушылықтары кезінде пәндерді тиімді оқытуды жүргізуге мүмкіндік береді және жоғары мектептің талаптарына жауап береді.
№ 6 оқу кабинетінде-оқытушының компьютермен және интерактивті тақтаны, проекторды, дыбыстық безендіруді орталықтандырылған басқарумен жұмыс үстелі бар. Екіншіден, оқушылардың негізгі жұмыс орындары. Үшіншіден, ақпаратты интерактивті іздеу немесе білімді бақылау аймағы.
Парасаттылық мектебі. 2019 жылы заң факультетінде парасаттылық кабинеті ашылды. Кабинетте жаңа формациядағы сыбайлас жемқорлыққа қарсы қозғалыстың, жастар ортасында сыбайлас жемқорлыққа қарсы мінез-құлық үлгісінің, университетте парасаттылық пен академиялық адалдықты қалыптастырудың жас өкілдерін мақсатты даярлау жүргізіледі.
Сот мәжілісі залы. Сот отырыстарының оқу залы барлық заманауи техникалық құралдармен: төрағалық етуші судьяға арналған компьютермен және сот отырысының хатшысына арналған ноутбукпен, аудио - және бейне дәлелдемелерді (теледидар, аудиоколонкалар) ұсынуға арналған мультимедиялық жүйемен жабдықталған.
 "Құқықтың өзекті мәселелері" Ғылыми Зерттеу Орталығы. Орталық ғылыми кеңес бекіткен ҒЗЖ перспективалық жоспары негізінде ЖОО бөлімшесін дамытудың ғылыми-зерттеу бағыты бойынша ұйымдастыру және үйлестіру қызметін жүзеге асырады.
    Қылмыстық істер бойынша сотқа дейінгі тергеп - тексеру зертханасы - бұл пәндер бойынша сабақтар өткізу үшін жабдықталған мамандандырылған үй-жай, мазмұны қылмыстық істер бойынша сотқа дейінгі іс жүргізу шеңберінде криминалистикалық зерттеулер жүргізуді көздейді, және студенттердің жедел-тергеу іс-әрекеттерінің, криминалистикалық және ғылыми зерттеулердің жекелеген түрлерін жүргізуде кәсіби дағдылары мен біліктерін қалыптастыруға ықпал етеді.
Сот-медициналық зертханасы Заң факультетінде оқу процесін жүзеге асыру аясында практикалық компонентті күшейту мақсатында құрылды.
"Сот зертханасының" арсеналында компьютерлік бағдарламалар бар:" оқиға орнын виртуалды тексеру"," портреттік сараптама", Криминалистика және сот сараптамасы пәндері үшін.

Тәрбие жұмысы

Факультеттегі тәрбие жұмысын барлық оқытушылар жүзеге асырады. Студенттермен оқу пәнін нығайту тақырыбында әңгімелер, емтихан сессияларының қорытындыларын талқылау, өзекті құқықтық, этикалық мәселелер, елдің ішкі және сыртқы саясатының проблемалары бойынша әңгімелер мен дөңгелек үстелдер, адамгершілік, патриоттық, эстетикалық тәрбие мәселелері бойынша әңгімелесулер өткізіледі.
Факультетте студенттердің шығармашылық әлеуетін іске асыру үшін барлық жағдай жасалған. Кафедраларда студенттік ғылыми үйірмелер жұмыс істейді. Факультет студенттері жыл сайын университетте өткізілетін ғылыми-практикалық конференцияларға, сондай-ақ республикалық және аймақтық конференцияларға, олимпиадаларға, конкурстарға белсенді қатысады.
Біздің студенттер тек жақсы оқып қана қоймай, сонымен қатар қызықты студенттік өмірмен де айналыса алады. Олар студенттік өзін-өзі басқару институтын дамытады (2019 жылы студенттік комитет құрылды), КВН ойнайды, университеттің спорттық іс-шараларына қатысады, мерекелік концерттер мен қайырымдылық акцияларын ұйымдастырады.
Заң факультетінде Жас Заңгерлер Достастығы қоғамдық қоры, Заң клиникасы жұмыс істейді (халыққа тегін заң консультацияларын ұсынады).