Кафедра туралы ақпарат

Кафедра туралы ақпарат

Әлеуметтік-гуманитарлық пәндер кафедрасы

Кафедра меңгерушісі –Рахметуллин Аман Қапанұлы, тарих ғылымдарының кандидаты

Бөлім басшысының байланыс деректері:

Бөлім мекенжайы: Шмидт көшесі, 44,

Бөлім телефоны:+7 - 7222 - 77-34-62

Бөлім бастығының электрондық поштасы: aman150176@mai.ru

Бөлімнің электрондық поштасы: sgn.abu@mail.ru

Қысқаша ақпарат

Кафедра жұмысының негізгі бағыттары: жалпы білім беретін пәндердің (Саясаттану, Әлеуметтану, Мәдениеттану, Философия, Дінтану) негізгі блогы бойынша университеттің барлық факультеттерінің студенттерін даярлау; "Әлеуметтік жұмыс"," саясаттану "ББ бағдарламалары бойынша  педагогикалық, ғылыми-зерттеу жұмысының негіздерін меңгерген жоғары білікті мамандарын даярлау еңбек нарығында түлектердің бәсекеге қабілеттілігін қалыптастыру.

Білім беру бағдарламалары

Әлеуметтік және гуманитарлық ғылымдар факультетінің бакалавриат бағдарламалары:

Оқу мерзімі:

орта мектеп базасында-4 жыл

АОБ базасында - 2 жыл 8 ай

Жоғары  білімнен кейін - 2 жыл

Бакалавр дәрежесі:

6В10233"Денсаулық сақтау саласындағы әлеуметтік жұмыс"

Материалдық-техникалық база

Кафедрада техникалық құралдармен (интерактивті панель, ноутбук, интерактивті тақта және т.б.) жабдықталған мамандандырылған аудиториялар бар.

Дәрістер, практикалық сабақтар да өткізілетін мамандандырылған мультимедиялық сыныптар бар.

Кітапхана төмендегідей бөлімдер қызмет көрсетеді:

- жазылым;

- 100 орындық жалпы оқу залы;

- ғылыми зал;

- 25 орындық медиатека залы;

- 40 орындық мерзімді басылымдар залы;

- 20 орындық жатақханадағы оқу залы.

Халықаралық ынтымақтастық

Кафедраның халықаралық ынтымақтастығы университеттің шетелдік серіктес университеттермен жасасқан келісімдері негізінде жүзеге асырылады. Департаменттің екі келісімшарты бар:

- Алтай мемлекеттік университетімен (АМУ)бакалавриат және магистратура саласындағы ынтымақтастық туралы келісім,

- Кемерово мемлекеттік университетімен (Кемму) бакалавриат, магистратура және докторантура саласындағы ынтымақтастық туралы келісім.

Ғылыми жұмыс

Профессор-оқытушылар құрамының ғылыми-зерттеу жұмысы:

Кафедрадағы ғылыми-зерттеу жұмысы университеттің стратегиялық даму жоспарының негізгі бағыттарына сәйкес жүзеге асырылады.

Ғылыми мақалалар халықаралық және отандық журналдарда, соның ішінде CCSON басылымдарында, сондай-ақ Scopus және Web ofScience дерекқорларында индекстелген журналдарда жарияланады.

Кафедра студенттерінің ғылыми-зерттеу жұмысы:

Кафедра студенттері жыл сайынғы ABU халықаралық ғылыми-практикалық конференциясына белсенді қатысады және өз мақалаларын материалдар жинағында жариялайды.

Профессорлық -оқытушылық құрамы

ПОҚ-9

Ғылым докторы PhD-1

Ғылым кандидаты-2

Аға  оқытушы- 8

Оқытушы-1

Оқытушылар құрамының біліктілігін арттыру

2021 жылы 7.12-24.12 Калгари университетінің (Канада) доценті Есенова Сәулеш Бахытқызы "Әлихан Бөкейхан университеті" білім беру мекемесінің базасында "антропологиялық зерттеулер әдіснамасы"бойынша isgn кафедрасының профессорлық-оқытушылық құрамы үшін курстар өткізілді. Семинар мен дәрістердің қорытындысы бойынша кафедраның профессор-оқытушылар құрамы "тарихи және антропологиялық зерттеулердегі заманауи үрдістер "біліктілікті арттырудың гибридті курсы" (72 академиялық сағат) сертификаттарын алды.

Прогресс

Кафедра оқытушылары түрлі конкурстар мен халықаралық жобаларға белсенді қатысады.

Семей әкімінің алғыс хатын  к.и.н.Рахметуллин А.М., аға оқытушы Ноғаева Н.М. алды.

Әлеуметтік  гуманитарлық ғылымдар кафедрасының профессорлық-оқытушылық құрамы БАҚ өкілдерімен жүйелі түрде ынтымақтастықта  жұмыс  жүргізіп келеді, телеарналардың  бағдарламаларына, түрлі іс-шараларға  жиі қатысып, облыстық және қалалық газеттерде мақалалар жариялайды. Мысалы,  ф.ғ.к., профессор Туйебаев М.М.,  т.ғ.к. Рахметуллин А. К. республика  көлемінде телебағдарламаларда, қала телеарналарында, сондай-ақ қала жұртшылығымен түрлі  қоғамдық тақырыптарда  кездесулерге белсене  қатысады.

Түлектерді жұмысқа орналастыру

Әлеуметтік гуманитарлық  ғылымдар кафедрасының түлектері жоғары оқу орнынан кейінгі білім берудің білім беру бағдарламалары бойынша білімін жалғастыруға мүмкіндік алады. Мысалы, "Әлеуметтік жұмыс" ББ деректері бойынша 2018 жылы 85,0%, 2019 жылы - 76%, 2020 жылы - 57,8% жұмысқа орналастырылды.

Тәрбие жұмысы

Студенттік өзін-өзі басқару жүйесі "Enactus ABU" командасы, "Үркер" шығармашылық тобы, "Қазақстан студенттер Альянсы", "Жас Заңгерлер Достастығы" қоғамдық қоры, "Әбу КВН Одағы"сияқты ұйымдар арқылы жүзеге асырылады., "Эверест" пікірталас клубы, "Ақ Ниет" қайырымдылық ұйымы, "Бизнес-инкубатор".

Кафедраның профессорлық-оқытушылық құрамының тізімі