Жалпы ақпарат

Жалпы ақпарат

Alikhan Bokeikhan University өмір бойы оқыту тұжырымдамасына және «Сапалы білім «Ұлттық Білімді ұлт» жобасына сәйкес  «Күміс университет» жобасы жүзеге асырыда.

«Күміс университет» немесе үшінші буын университеті - бұл халықаралық қозғалыс, оның міндеті - жас адамдарға білім беру және ынталандыру, егде жастағы және/немесе зейнеткерлік жастағы адамдардың ішкі мүмкіндіктері мен қажеттіліктерін оларды жандандыру және өзін-өзі жүзеге асыру мақсатында ашуға көмектесу.

«Күміс университет» Ректордың бұйрығымен құрылды. «Күміс университет» қызметінің үйлестірушісі біліктілікті арттыру және қосымша білім беру институты болып табылады.

Адам ешқашан дамуын тоқтатпайтынын бәрін біледі, жыл сайын біз жаңа нәрселерді білгіміз келеді, бірақ жасына қарай бұл дененің жас ерекшеліктеріне және қоғамның құрылымына байланысты қиынырақ болады. Егде жастағы адамдарда белсенді өмір сүруге деген ықыласы мен физикалық мүмкіндігі болса да, жастарға қарағанда өзін-өзі тану мүмкіндігі аз.

Біздің жоғары оқу орнымыздың арқасында бүгінде жағдай жақсыға қарай өзгере бастады. Осындай өзгерістердің бірі «Цифрлық сауаттылық», «Қаржылық және құқықтық сауаттылықты арттыру» сабақтары, сауықтыру және дене шынықтыру-сауықтыру іс-шаралары, саяхатқа арналған шет тілі, Психотерапия болып табылады. Айта кетейік, жоба қарт және егде жастағы адамдардың өмір сүру сапасын арттыру үшін арнайы әзірленген және 2022 жылдың қыркүйегінен бастап жұмыс істейді.

Университеттің негізгі мақсаты - кәсіби және белсенді ұзақ өмір сүру үшін жағдай жасау, қарт және/немесе зейнеткерлік жастағы адамдардың өмір сүру сапасы мен әлеуметтік белсенділігін арттыру болып табылады.

«Күміс университет» өз жұмысын басқа ұйымдармен тығыз ынтымақтастықта жүзеге асырады.

Күміс университеттің бағдарламасымен Семей қаласының зейнеткерлері қамтылатын болады. Осыған байланысты, университет Семей қаласының белсенді ұзақ өмір сүру орталығымен және халықтар достығы үйімен ынтымақтастық туралы келісімге қол жеткізді.

«Зейнеткерлік жас» - онлайн-қоғамдастықтың белсенді қатысушысы және компьютерлік технологиялардың пайдаланушысы болудан бас тартуға себеп емес. Интернетті қалай қауіпсіз пайдалану және электрондық поштаны тіркеу, мемлекеттік қызметтер порталынан нені және қайдан іздеу керек, компьютермен және цифрлық сервистермен «Сен» — ге қалай өту керек-зейнеткерлер осы және осыған ұқсас сұрақтарға жауаптарды біздің курстарымыздың соңында таба алады.