Erasmus+ CirculEC: «Айналмалы экономика және тұрақты даму саласындағы инновациялық оқу бағдарламалары мен модульдерін әзірлеу»

Жоба Орталық Азия елдерінің жоғары оқу орындарының қызметкерлерін, студенттерін және қалың жұртшылықты жергілікті еңбек нарықтарының қажеттіліктеріне және Орталық Азия елдерінің алдында тұрған экологиялық мәселелерге сай келетін дағдылар мен құзыреттермен қамтамасыз ету мақсатында айналмалы экономика саласындағы адами капиталдың әлеуетін дамытуға бағытталған.

Жоба әр елдің (Қазақстан, Түрікменстан, Тәжікстан, Өзбекстан) қажеттіліктеріне бейімделген жоғары оқу орындарында айналмалы экономика бойынша ағымдағы пәндерді жаңартуды көздейді.

Мақсаты: жоғары оқу орындарының (ЖОО) білім беру әлеуетін дамыту және студенттердің бойында айналмалы экономика қағидаты түсінігін қалыптастыру.

Жоба міндеттері:

Айналмалы экономика тұжырымдамаларын оқу бағдарламаларына біріктіру: бұл курстар кейс-стади және айналмалы экономика тәжірибесінің мысалдары сияқты айналмалы экономика материалын қамту үшін жаңартылуы мүмкін.

Өнеркәсіппен және қоғамдық ұйымдармен серіктестік: Университеттер студенттерге нақты оқу жағдайында мүмкіндіктер жасау үшін айналмалы экономика тәжірибесін енгізетін кәсіпорындармен және ұйымдармен ынтымақтасады. Бұл тағылымдамадан өтуді, жобаларды немесе ғылыми зерттеулерді қамтуы мүмкін.

Іс-шаралар мен семинарлар өткізу: университеттер студенттер мен оқытушыларды тақырыпқа тарту үшін дәрістер, панельдік пікірталастар немесе хакатондар сияқты айналмалы экономика бойынша іс-шаралар мен семинарлар ұйымдастырады.

Құрамы:

•   Койчубаев Александр Сергеевич, Бизнес және басқару кафедрасының аға оқытушысы, жобаның үйлестірушісі (ғылыми жетекшісі).

•   Орынбасарова Айжан Абеухановна, Бизнес және басқару кафедрасының  меңгерушісі

•   Байгазинов Жанат Абылканович, Қолданбалы биология кафедрасының меңгерушісі

•   Молдажанов Марат Бетимбаевич, Бизнес және басқару кафедрасының аға оқытушысы, жобаның үйлестірушісі (ғылыми жетекшісі).

•   Наурызбаев Бауыржан Аманғазыұлы, Ақпараттық-техникалық ғылымдар кафедрасының аға оқытушысы.

•   Касымханова Гульнар Мураткановна, бас бухгалтер.

•   Жук Анастасия Ивановна, халықаралық ынтымақтастық бөлімінің маманы.

Үйлестіруші: Койчубаев Александр Сергеевич,  koichubayev.a@abu.edu.kz

«Бұл жоба Еуропалық комиссияның қолдауымен қаржыландырылады. Осы жарияланымның /материалдың мазмұнына автор жауапкершілікте, бұл Еуропалық Комиссияның немесе Еуропалық Білім және Мәдениет жөніндегі атқарушы агенттігінің көзқарасы болып табылмайды. Комиссия мен Атқарушы агенттік Осы жарияланымдағы /материалдағы ақпаратты пайдаланғаны үшін жауапкершілікте емес»