Қазақстанның білім алушыларына арналған Словакция Республикасының шәкіртақылары

Қазақстанның білім алушыларына арналған Словакция Республикасының шәкіртақылары

Словакия Республикасының Білім, ғылым, зерттеулер және спорт министрлігі шетелдік азаматтарға арнап 2024-2025 оқу жылына екіжақты келісімдер негізінде (үкіметтер/министрліктер арасында) стипендиясын ұсынады.

Қазақстан Республикасы тарапынан өтініш берушілерге 2024-2025 оқу жылына бөлінген квоталар:

Студенттерді оқытуға арналған стипендиялар (бакалавр/магистр дәрежесі) - ең көбі 2 магистратура білім алушысы (бір адамға 3 айдан 10 айға дейін).

- Докторанттардың оқуына немесе зерттеу жұмыстарына арналған стипендиялар, ең көбі 2 докторант (бір адамға 3 айдан 10 айға дейін).

Өтінімдер 2024 жылдың 30 сәуіріне дейін берілуі керек.

Стипендия студенттердің оқуына (бакалавр/магистр дәрежесі) және/немесе аспиранттардың ғылыми зерттеулеріне арналған. Стипендияның ұзақтығы (әдетте 1 айдан 10 айға дейін), стипендия алушылардың санаттары (бакалавр/магистр/зерттеушілер/ оқытушылар/докторанттар) келісімге байланысты.

Стипендия ғылыми дәреже алғанға дейінгі толық оқу курсы үшін берілмейді (егер келісімде өзгеше көрсетілмесе).

Егерде келісімде өзгеше көрсетілмесе, келу уақыты 2024 жылғы 15 қыркүйектен ерте және 2025 жылғы 30 тамыздан кешіктірілмеуі тиіс.

Егер талапкердің өтініші бойынша түсу мүмкін болмаса, министрлік стипендия алудың сұралған мерзімін өзгертуге және/немесе кез келген талапкерді стипендия алуға арналған өтінімінде көрсетілгендерден басқа курсқа және/немесе жоғары оқу орнына жіберуге құқылы.

Тағайындалған стипендияны тек оқу кезеңінде пайдалануға мүмкіндік бар, оны келесі оқу жылына ауыстыру мүмкін емес.

2023/2024 оқу жылына арналған ай сайынғы стипендия мөлшері:

Студенттер үшін (бакалавр/магистр деңгейі): айына 620 евро.

Докторанттар үшін: айына 1025,50€.

Құжаттарды тапсыру рәсімі:

Өтінім нысаны қоса беріледі, оны келесі сілтеме арқылы жүктеуге болады:

Өтініш берудің соңғы мерзімі

Конкурсқа қатысуға құқығы бар елдердің құзыретті органдары кандидаттарды іріктеу процесіне жауапты болады. Кандидатура туралы хат (үміткерлер тізімін қоса алғанда) Словакия Республикасының Білім, ғылым, зерттеулер және спорт министрлігіне, егер өзгеше көрсетілмесе, 2024 жылғы 1 сәуірден кешіктірілмей жіберілуі тиіс.

Пошта мекенжайы: Словакия Республикасының Білім, ғылым, зерттеулер және спорт министрлігі, Стромова 1, 813 30 Братислава, Словакия Республикасы.

Кандидаттарды тағайындайтын Орган Министрліктің соңғы шешімі туралы 2024 жылғы 28 маусымға дейін хабардар етіледі.

Министрлік өтінімдер бойынша түпкілікті шешім қабылдау құқығын өзіне қалдырады.

Өтініш берушілерге арналған ұсыныстар:

Өтініш формасы словак (балама чех) тілінде немесе ағылшын тілінде толтырылуы керек. Өтінім нысанының соңында көрсетілген және сұралған растайтын құжаттар осы тілдердің бірінде ғана ұсынылуы тиіс.

Ұсынылған үміткер өтінім түрінде стипендия алудың 2 кезеңін ұсынуы керек (біреуі қолайлы және біреуі балама);

Өтінімге мынадай құжаттар қоса берілуі тиіс:

• CV,

• мотивациялық хат (Словакияда болу үшін өтініш берушінің Жеке және кәсіби мотивациясын көрсете отырып),

• оқу, оқыту немесе зерттеу бағдарламасы бойынша proposal,

• қабылдаушы оқу орнынан шақыру хаты немесе қабылдау хаты (егер бар болса)

• үшінші елдің студенттері болған жағдайда төлқұжаттың көшірмесі

• ұсыныс хат:

• студенттер (бакалавр/магистр деңгейі): университет оқытушыларының  ұсынысы – 2;
  • аспиранттар: кандидаттық диссертацияның ғылыми жетекшісінің ұсынысы – 1;
  • Университет оқытушылары мен зерттеушілері: өз оқу орнының ұсынысы (кафедра меңгерушісі, зерттеу тобының жетекшісі және т. б.) – 1;
  • студенттер үшін (бакалавр/магистр деңгейі): транскрипт;
  • аспиранттар, университет оқытушылары және зерттеушілер үшін: зерттеу бағдарламасына қатысты жеке басылымдардың тізімі;
  • философия докторы дипломының немесе оның баламасының көшірмесі
  • Әр түпнұсқаға және өтініш формасының көшірмесіне қоса берілген 3,5 см х 4 см фотосурет (паспорт стиліндегі фотосурет).