Жазғы халықаралық кәсіпкерлік мектебі

Жазғы халықаралық кәсіпкерлік мектебі

2022 ж. 25-27 мамыры аралығында Әлихан Бөкейхан Университеті дәстүрлі Жазғы халықаралық кәсіпкерлік мектебін өткізді. Биылғы жазғы мектеп "Тиімді маркетингтік коммуникациялар және жарнама: сандық құралдар" тақырыбында өтті. Іс-шараны ABU Бизнес Мектебі мен С. Н. Киров атындағы Санкт-Петербург мемлекеттік орман-техникалық университеті және Солтүстік Кавказ федералды университеті бірлесіп өткізді.

Жазғы мектеп аясында бизнес тақырыптардың түрлі бағыттары бойынша студенттер үшін практикалық онлайн семинарлар мен тренингтер ұйымдастырылды.

Семинар-тренингтерді жоғары оқу орындарының жетекші ғалымдары жүргізді. Атап айтқанда:

• Благоев Веселин, Alikhan Bokeikhan University Бизнес мектебінің директоры, профессоры.
  • Шустова Елена Павловна, Alikhan Bokeikhan University Халықаралық ынтымақтастық жөніндегі проректоры, PhD, MBA.
  • Яненко Михаил Евгеньевич, э.ғ.к., С. М. Киров атындағы Санкт-Петербург мемлекеттік орман техникалық университетінің экономика, шаруашылық қызметті есепке алу және талдау кафедрасының доценті (Санкт-Петербург қ.).
  • Ежова Елена Николаевна, фил. ғ. д., профессор, Солтүстік Кавказ федералды университетінің жарнама және қоғаммен байланыс кафедрасының меңгерушісі (Ставрополь қаласы).

Осы жазғы мектеп шеңберінде тиімді маркетингтік коммуникациялардың өзекті теориялық және қолданбалы аспектілері қарастырылды, қатысушылар үшін қазіргі жағдайда компаниялардың маркетингтік стратегиясын әзірлеу бойынша мастер-кластар өткізілді.

Халықаралық бизнесті дамытуға және маркетингте цифрлық құралдарды пайдалануға байланысты өзекті мәселелер қаралды. Оның ішінде:

• Халықаралық экономика дамуының қазіргі тенденциялары;
  • Халықаралық бизнес үшін жаңа жағдайлар: бизнеске геосаяси факторлардың әсері;
  • Сандық экономикадағы маркетинг: сандық ортада тауарлар мен қызметтерді жылжыту:
  • Сандық ортадағы маркетингтік коммуникацияның негізгі құралдары;
  • Жылжыту, жарнама; Медиа-жоспар және медиа-жоспарлау;
  • WEB-сайт интернеттегі коммуникация жүйесінің негізі ретінде;
  • Сандық маркетингтің тиімділігін талдау.
  • Копирайтингтің негіздері: сандық кеңістікте ойды тиімді түрде жеткізу;
  • Медиа кеңістіктегі бедел дегеніміз не және онымен қалай жұмыс істеу керек? Сандық ортадағы беделді басқарудағы дағдарысқа қарсы коммуникациялар;
  • Digital-жарнаманың креативті технологиялары.

Кәсіпкерлік мектебінің барлық қатысушыларына оқудан өткендігін растайтын сертификаттар берілді.

Халықаралық жазғы мектеп қатысушылары тақырыптың өзектілігі мен практикалық маңыздылығын атап өтті.

Осылайша, ABU Ақпараттық технологиялар және экономика факультетінің студенті Құрманова Шұғыла шетелдік сарапшылардың жоғары деңгейін және Халықаралық экономика дамуының негізгі үрдістері бойынша қызықты презентацияларды, сондай-ақ геосаяси факторлар мен санкциялық саясаттың бизнеске әсерін атап өтті. "Профессор Благоевтің презентациясы өте қызықты өтті, барлық қатысушылар үшін пайдалы ақпарат!»

Тургазина Аружан, ABU, Ақпараттық технологиялар және экономика факультетінің студенті: "Дайындықтың түрлі бағыттарындағы студенттер қатыса алатын өте қызықты мектеп. Біз сарапшылардан компанияны дамытудың маркетингтік жоспарын қалай дұрыс құру, сандық кеңістіктегі жарнаманы қалай дұрыс жасау керектігі туралы көптеген пайдалы кеңестер алдық. Өйткені қазір барлық адамдар цифрлық әлемде өмір сүруде және цифрлық құралдарды, оның ішінде бизнесте де дұрыс пайдалануды үйрену маңызды".

Калилова Аруана Серикказыевна, ABU Ақпараттық технологиялар және экономика факультетінің студенті: Alikhan Bokeikhan University өз студенттеріне кәсіпкерлік бойынша халықаралық жазғы мектепке қатысуды ұсынды. Мен жазғы мектеп бағдарламасын көргенде, бірден жазылдым және өкінбедім. Үш күн бойы кәсіпкерлік құзыреттілікті қалыптастыру саласындағы сарапшылар цифрлық экономикадағы маркетинг саласындағы өз білімдерімен бөлісті, өмір үшін копирайтинг негіздерін үйретті және бизнеске қалай және қандай геосаяси факторлар әсер ететіндігі туралы түсінік берді. Мен сарапшыларды қызуғышылықпен тыңдағаныма өте қуаныштымын, өйткені олардың әрқайсысының тәжірибесі мол және кәсіпкерлік бойынша білімі бар. Alikhan Bokeikhan University-ге өзіңізді дамытып, жақсы нұсқа болуға мүмкіндік бергеніңіз үшін алғыс айтамын.