Жалпы ақпарат

Молдажанов Марат Бетимбаевич
Институт маманы
Капашева Шынар Марксовна

«БІЛІКТІЛІКТІ ЖЕТІЛДІРУ ЖӘНЕ ҚОСЫМША БІЛІМ БЕРУ ИНСТИТУТЫ»

Біздің байланыс:
Телефондар: +7 (7222) 36 02 99, 42-32-24
Ұялы телефон: +77753420510,
e-mail: ipk@abu.edu.kzipk.kazguiu.edu.kz@mail.ru

Біліктілікті арттыру және қосымша оқыту институты

«Alikhan Bokeikhan University» ҚБ біліктілікті арттыру және қосымша оқыту институты (бұдан әрі - Институт) Ректордың 2021 жылғы 4 қазандағы № 70 бұйрығымен құрылды.

Институттың басты мақсаты мынадай бағдарламалар бойынша білім беру қызметін ұйымдастыру болып табылады:

1. педагогикалық білімі жоқ адамдар үшін педагогикалық қайта даярлау курстары;

2. «Күміс университет» жобасы бойынша аға буынды оқыту

3. ересектерге бейресми білім беру курстары;

4. білім алушылар мен педагогтардың тағылымдамадан өтуі;

5. педагогикалық білімі жоқ мамандардың біліктілігін арттыру курстары;

6. педагогтардың біліктілігін арттыру курстары;

7. Қазақстан Республикасының заңнамасына қайшы келмейтін өзге де білім беру бағдарламалары.

PR0012-Педагогикалық қайта даярлау бағдарламасы ОП тізіліміне енгізілген. Курстар ҚР БҒМ 2020 жылғы 17 наурыздағы № 110 бұйрығына сәйкес ұйымдастырылады және мынадай бағыттар бойынша:

1. Информатика пәнінің мұғалімі;

2. Тарих пәнінің мұғалімі;

3. Биология пәнінің мұғалімі;

4. Шет тілі мұғалімі (ағылшын тілі);

5. Қазақ тілі мен әдебиеті пәнінің мұғалімі;

6. Қазақ тілінде оқытатын мектептердегі Орыс тілі мен әдебиеті пәнінің мұғалімі;

7. Мектепке дейінгі білім беру ұйымының мұғалімі;

8. Шахмат мұғалімі;

9. Педагог-кәсіби бағдаршы.

2023 жылғы қарашадағы жағдай бойынша тиісті бейін бойынша «Педагог» біліктілігін бере отырып, курстарды бітіргені туралы сертификатты 59 түлек алды.

2022 жылғы 30 маусымда Alikhan Bokeikhan University қабырғасында Күміс университеттің ашылуына арналған іс-шара өткізілді.

Alikhan Bokeikhan University Күміс Университетінің миссиясы аға буынды қолдаумен және белсенді ұзақ өмір сүрумен байланысты серіктестерді тарту болып табылады.

«Күміс университет» немесе Үшінші буын университеті - халықаралық қозғалыс, оның міндеті жастағы адамдарды оқыту және ынталандыру, қарт және/немесе зейнеткерлік жастағы адамдардың ішкі мүмкіндіктері мен қажеттіліктерін оларды жандандыру және өзін-өзі іске асыру мақсатында ашуға жәрдемдесу болып табылады.

Қазіргі таңда Күміс университетінің тыңдаушылары Аға буын азаматтары үшін құқықтық сауаттылық, Саяхат үшін ағылшын, Аға буын азаматтары үшін экономикалық сауаттылық, Скандинавия жүрісі және оның белсенді және салауатты өмір салтын бекітуге әсері, Аға буын азаматтары үшін сандық сауаттылық, Психотерапия және АРТ бағыттары бойынша курстардан өте алады терапия.

2022-2023 оқу жылында Alikhan Bokeikhan University Күміс университетінің курстарынан 66 тыңдаушы өтті.

Бейресми білім беру MOOC's (жаппай ашық онлайн курстар), сондай-ақ жеке оқыту негізінде және шағын жинақталған топтар құрамында ұйымдастырылған. Оқытудан күндізгі немесе онлайн түрде өтуге болады. Тыңдаушының оқу үшін пәнді, сондай-ақ оқытушыны таңдауға құқығы бар. Пәнді және оқытушыны таңдау еркіндігі тыңдаушыны оқыту процесіне барынша тартуға мүмкіндік береді, сондай-ақ өзін-өзі дамыту сапасын арттырады. Alikhan Bokeikhan University бейресми оқыту аясында 60-тан астам тыңдаушы курстардан өтті. Оның ішінде 8 тыңдаушы Семей қаласы мен Абай облысының түрлі ұйымдарында жұмысқа орналасуға мүмкіндік алды. Бейресми оқыту курстарының қалған 52 түлегі Қазақстанның Жоғары оқу орындарында оқуын жалғастыра алды, олар бейресми оқыту нәтижелерін жоғары мектепке сәйкес деп таныды.

Цифрлық экономиканы дамыту және қоғамдық қатынастарды цифрлық түрлендіру жағдайында бейресми оқыту трендте болу және Қазақстан Республикасының әрбір азаматын бәсекеге қабілетті құзыреттіліктермен өзін-өзі іске асыруды қамтамасыз ету мүмкіндігі болып табылады.